Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na przecławskim stadionie

W Przecławiu świętowano Dzień Dziecka w niedzielę 1 czerwca 2014 roku. Na pikniku rodzinnym bawili się mieszkańcy Gminy Przecław: dzieci, młodzież i dorośli. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano zabawy, koncerty oraz konkursy.

Dzień Dziecka w gminie Przecław rozpoczął się paradą Orkiestry Dętej z Dobrynina wraz z grupą taneczną „Mażoret”. Muzycy zagrali później dla zgromadzonych krótki koncert, a zespoły należące do „Mażoret” zaprezentowały kilka tanecznych układów.

Podczas Pikniku Rodzinnego z Okazji Dnia Dziecka odbył się konkurs „Europa to My”. Na scenie zaprezentowały się szkoły podstawowe Gminy Przecław, które ukazały kulturę takich państw europejskich. Uczniowie wykonali również charakterystyczne dla danych krajów tańce.

Dzień Dziecka to również okazja do prezentacji zespołów działających w instytucjach kultury gminy. Podczas pikniku zatańczyły grupy z Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie oraz z Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu. Do Przecławia przyjechali też skoczkowie narciarscy z Towarzystwa Sportowego „Wisła” Zakopane. Sportowcy opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali też przykładowy trening.

Podczas Pikniku Rodzinnego z Okazji Dni Dziecka zapoczątkowana została też nowa tradycja. Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin wręczył rodzicom dzieci urodzonych w 2013 roku pamiątkowe buciki. Powrócono również to innej tradycji - Maratonu Sołectw. Impreza odbywa się jedynie w parzystym roku. Pominięta w 2012, powraca w lipcu i sierpniu 2014 roku.

Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli korzystać ze zjeżdżalni, dmuchanych zamków, kul do toczenia czy z toru przeszkód. Mogli również pomalować twarz na wybrany wzór, a także wziąć udział w konkursach organizowanych przez obecnych pikniku wystawców.

Piknik Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka w Przecławiu zakończył się koncertem zespołu Bies Band, który wykonał na scenie najpopularniejsze piosenki dla dzieci.

Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” przygotowało dla dzieci pyszne ciasteczka – amoniaczki, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć