Pogranicze Lasowiacko-Rzeszowskie: dawnych wspomnień czar ...

W dniu 30 września 2015 roku w ramach realizacji zadania publicznego pod w/w tytułem odbyły się warsztaty kulinarne i warsztaty śpiewacze dla członków stowarzyszeń z Gminy Kolbuszowa i Gminy Przecław. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Przecławski Krąg”.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie: Koła Gospodyń Wiejskich z Weryni, Klubu Seniora z Kolbuszowej, Zespołu Ludowego „Jarzębinka” z Weryni, Stowarzyszenia „Kobiety z pomysłem” z Rzemienia, Koła Gospodyń Wiejskich z Tuszymy, Koła Gospodyń Wiejskich z Podola, Grupy Śpiewaczej „Tuszymka” z Samorządowego Domu Kultury z Tuszymy i członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” z Przecławia.

Rezultatem warsztatów kulinarnych było gotowanie „zalewajki przecławskiej”, tradycyjnej potrawy regionalnej, od wielu lat przyrządzanej przez gospodynie Ziemi Przecławskiej pod kierunkiem pani Ireny Wilk. Natomiast warsztaty śpiewacze poprowadził pan Grzegorz Juwa - instruktor muzyki i śpiewu SDK w Tuszymie.

Było to także wspaniałe spotkanie integracyjne członków stowarzyszeń i zaproszonych gości przy grillu, wspólne opowieści o smakach tradycyjnych potraw i ich przyrządzaniu, o kultywowaniu pięknych tradycji ludowych w okolicach Kolbuszowej i Ziemi Przecławskiej, wymiana doświadczeń w prowadzeniu stowarzyszeń oraz wspólne śpiewanie piosenek ludowych i biesiadnych przy dźwiękach akordeonu.

Spotkanie swą obecnością zaszczycili:

Smaczną kiełbaskę na grilla podarował Zakład Przetwórstwa Mięsnego „KABANOS” z Przecławia, za co składam w imieniu wszystkich uczestników gorące podziękowania.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, sprzyjało nawiązywaniu nowych znajomości i twórczymi pomysłami na przyszłość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć