Stroiki świąteczne

Zadanie polegało na przeprowadzeniu wspólnie przez członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” i uczniów Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu (zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia strony internetowej szkoły podstwowej pod adresem www.spprzeclaw.edupage.org) warsztatów wykonywania stroików świątecznych z materiałów zakupionych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przecławiu. Był to cykl warsztatów robienia stroików świątecznych i nakrywania do stołu wigilijnego przeprowadzony w miesiącu grudniu 2015 roku.

Opiekunami i instruktorami warsztatów były członkinie Stowarzyszenia: Józefa Krzak, Irena Wilk, Zofia Markulis, Stanisława Łazarz, Albina Bogdan oraz dyrektor szkoły Małgorzata Nicpoń i wychowawczynie: Maria Jemioło, Ewa Wach i pani bibliotekarka Maria Rusin, która prowadzi Koło Przyjaciół Biblioteki.

Poprzez organizację warsztatów członkinie Stowarzyszenia wspólnie z nauczycielkami uczyły uczniów umiejętności robienia stroików świątecznych, nakrywania i dekorowania stołu wigilijnego, a także wyzwoliły u uczniów chęć dzielenia się z innymi tym, co się potrafi lub posiada.

Wykonane wspólnie stroiki przez uczniów i seniorki zostały przekazane na kiermasz charytatywny „Pomóż Beatce” na rzecz leczenia uczennicy Szkoły Podstawowej w Dobryninie, który odbył się przed świętami Bożego Narodzenia 2015 roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć