Wizyta w Weryni

17 czerwca 2015 roku członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” i Grupa Śpiewacza z SDK w Tuszymie udali się z wizytą do Weryni na zaproszenie Janiny Olszowej (prezes Klubu Seniora w Kolbuszowej) i Marii Opalińskiej (prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Weryni). Janina Olszowy to bardzo bliska znajoma Józefy Krzak - jest emerytowaną nauczycielką kolbuszowskiego liceum.

Wszyscy uczestnicy spotkania: członkowie w/w stowarzyszeń i lokalni samorządowcy z Weryni zwiedzili Pałac Tyszkiewiczów w Weryni, w którym obecnie mieści się Instytut Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, a potem udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie panie z Weryni przygotowały poczęstunek i gdzie odbyło się bardzo miłe spotkanie. Odbył się występ Zespołu Ludowego „Jarzębinki”, Grypy Śpiewaczej z Tuszymy, a potem odbyło się wspólne śpiewanie znanych piosenek biesiadnych przy akompaniamencie akordeonisty Grzegorza Juwy.

Panie z zainteresowaniem oglądały wystawę rękodzieła wykonanego przez panie z Weryni.

Nie zabrakło „Pamuły” - regionalnej potrawy z okolic Weryni i Kolbuszowej. Przy pożegnaniu, dziękując za serdeczne przyjęcie, Józefa Krzak w imieniu Stowarzyszenia zaprosiła członków Klubu Seniora z Kolbuszowej i KGW z Weryni do odwiedzin w Przecławiu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć