Wizyta studyjna na terenie LGD „Gościniec 4 żywiołów”

W dniach 29 - 30 czerwca 2015 roku odbyła się wizyta studyjna stowarzyszeń z Gminy Przecław w okolice Lanckorony, czyli na teren Lokalnej Grupy Działania „Gościniec 4 żywiołów”.

Wizyta została zorganizowana w ramach projektu pt. „Rzeszowski ośrodek wsparcia ekonomii społecznej”; Priorytet VII - Promocja Integracji Społecznej; Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej; Poddziałanie 7.2.2. - Wsparcie ekonomii społecznej; Organizacja warsztatów partnerstw i wizyty studyjnej - którego uczestnikami są członkowie przecławskich organizacji pozarządowych.

Współorganizatorem była Monika Skowrońska - Ziomek Prezes „Dwa Brzegi” Samorządowej Sp. z o.o. w Przecławiu.

Podczas wizyty uczestnicy poznawali jak działa Inkubator Kuchenny, jak chroni się i promuje produkty lokalne. Panie zachwycały się bogato urządzoną kuchnią produkcyjną (np. do pieczenia chleba), tłoczeniem soków. Zwiedzili gospodarstwo, gdzie uprawia się zioła i przetwarza na różne sposoby: nalewki, soki, pasty, itp.

W drugim dniu uczestnicy poznawali „Markę Lanckorony”: cykliczne imprezy (Jarmarki, Lanckorońska Pracownia Muz, Romantyczna Lanckorona, Zimowy festiwal „Anioł w miasteczku”), pracownie ceramiczne, sklepy - galerie z rękodziełem, kawiarenki w zabytkowych chałupach, warsztaty twórcze dla przyjezdnych turystów w gospodarstwach agroturystycznych, itp. produkty.

W drodze powrotnej na krótką chwilę cała grupa odwiedziła Wadowice, rodzinne miasto św. Jana Pawła II.

Wyjazd był miłym edukacyjnym doświadczeniem, niezwykle bogatym w praktyczną wiedzę: skąd pozyskiwać fundusze, jak rozwijać turystykę w danym regionie, jak efektywnie promować lokalne produkty i na nich zarabiać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć