23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przecławiu

Dobiegł końca 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Przecław. W dniu 11 stycznia 2015 roku grupa wolontariuszy kwestowała po raz drugi podczas WOŚP i zbierała datki do puszek od mieszkańców całej Gminy Przecław.

W sumie w Gminie Przecław zebrała 13 458,37 zł (w roku 2014 ponad 11 000 zł).

W tym roku finał odbył się na przecławskim rynku. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, impreza okazała się ogromnym sukcesem. Było sporo atrakcji np. przejazd samochodów rajdowych z mieleckiego Automobilklubu oraz pokaz driftingu, czy występy zespołów muzycznych okazały się sporą atrakcją dla mieszkańców Gminy Przecław. W trakcie imprezy licytowane były gadżety, które sztab przecławski otrzymał z fundacji WOŚP, a także przekazane specjalnie gadżety od sponsorów z Gminy Przecław, czy powiatu mieleckiego.

Zwieńczeniem finału było oczywiście światełko do nieba.

Organizacją 23 Finału WOŚP w Przecławiu zajął się Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie wspólnie z Miejskim Centrum Kultury w Przecławiu i Gminą Przecław.

Panie ze Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” ugotowały bigos (wszyscy zgodnie twierdzili, że bardzo pyszny), by częstować wolontariuszy i obsługę imprezy.