„Anioły” w Lanckoronie

W dniach 10 - 11 grudnia 2016 roku w Lanckoronie odbył się Zimowy Festiwal „Anioł w Miasteczku”, w którym udział wzięły także na zaproszenie organizatorów, stowarzyszenia z Gminy Przecław: Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia, Stowarzyszenie „Kobiety z pomysłem” z Rzemienia, Stowarzyszenie „Stara Wiśnia” z Wylowa i Stowarzyszenie RAZEM dla wsi Zaborcze. Organizatorem wyjazdu była Pani Monika Skowrońska - Ziomek, za co składamy serdeczne podziękowania.

W czasie Festiwalu stowarzyszenia z Gminy Przecław zaprezentowały rękodzieło, które wyróżniło się stylowymi ozdobami.

A najważniejszym wydarzeniem pobytu w Lanckoronie dla członkiń stowarzyszeń Ziemi Przecławskiej była promocja tomiku poezji pt. „Anioły” Danusi Rusin z Tuszymy - członkini Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”, które odbyło się w gospodarstwie agroturystycznym, w stylowej, drewnianej willi „Leśny Ogród”.

Autorka recytowała wiersze ze swojej publikacji, w której to bohaterami byli aniołowie - opiekunowie kolejnych miesięcy roku.

W klimatycznych wnętrzach przedwojennej willi również Pani Urszula Moździoch ze Stowarzyszenia „Kobiety z pomysłem” z Rzemienia prezentowała wiersze Marii Jemioło z Rzemienia, Adama Kopacza z Tuszymy i Izy Marciniak.

Na tym artystycznym spotkaniu oprócz uczestniczek wyjazdu obecni byli także mieszkańcy Lanckorony i turyści odwiedzający to miasto w czas anielskiego święta.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy herbatce i pierniczkach. A wspólny wyjazd był okazją do bliskiej integracji członkiń stowarzyszeń Gminy Przecław, do wspólnych rozmów i planów na nadchodzący Nowy Rok 2017.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć