Dzień 8 marca - Święto Kobiet w Gminie Przecław

Wspaniałą uroczystość dla kobiet z terenu Gminy Przecław w dniu 8 marca 2016 roku zorganizowali Panowie Urzędu Miasta Przecław w Zespole Szkół w Przecławiu. O godzinie 18.00 sala była wypełniona po brzegi i z wielkim zniecierpliwieniem ponad 300 kobiet oczekiwało na szereg niespodzianek przygotowanych właśnie tylko dla nich.

Tego wieczoru konferansjerami prowadzącymi całą uroczystość był Ryszard Wolanin - Burmistrz Przecławia oraz Mariusz Barnaś - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Przecław.

W trakcie imprezy przybyłe Panie mogły podziwiać profesjonalny pokaz mody przygotowany przez Magdalenę Dragan założycielkę Agencji Hostess i Modelek Dragan Models oraz koncert zespołu Classic Band.

Wszystkie 13 wykonanych utworów miało specjalne dedykacje skierowane do kobiet - przedstawicielek organizacji i instytucji z terenu naszej gminy.

Dla zgromadzonych Pań przygotowano szereg atrakcyjnych nagród w tym dwie główne, którymi były kolacja z Burmistrzem Przecławia oraz Dyrektorem Wydziału Promocji i Rozwoju w Domu Weselnym Red Rose w Przecławiu.

Właśnie tą nagrodę wylosowała Józefa Krzak - Prezes Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” z Przecławia i Pani ze Stowarzyszenia „Kobiety z pomysłem” z Rzemienia.

Sponsorami nagród byli: Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie, Miejskie Centrum Kultury w Przecławiu, Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu, Samorządowa Spółka Dwa Brzegi, Firma Eclee Studio Urody, Firma Pako Lorente, oraz Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin.

Główną częścią uroczystości było wręczenie okolicznościowych statuetek kobietom, które swoją pracą zawodową i działalnością społeczną rozsławiają naszą gminę. W X-ej jubileuszowej gali Projektu „Kobieta w Tradycji Regionu” statuetki otrzymały: Elżbieta Augustyn-Gruszka - Dyrektor Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie oraz Joanna Krzempek - Skarbnik Gminy Przecław.

Burmistrz Przecławia złożył Paniom serdeczne gratulacje i życzenia dalszej energii do pracy i działania na rzecz mieszkańców Gminy Przecław.

Podkreślić należy, że impreza miała charakter otwarty i uczestniczyć w niej mogły wszystkie chętne kobiety.