Zwiedzanie Wadowic i Jury Krakowsko - Częstochowskiej

W sobotę, 8 października 2016 roku Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” zorganizowało jednodniowy wyjazd edukacyjno - turystyczny do Wadowic i Jury Krakowsko - Częstochowskiej dla 33 - osobowej grupy młodzieży i seniorów z Gminy Przecław i Gminy Mielec. Było to zadanie publiczne pt. „Wakacyjne wspomnienia” współfinansowane przez Powiat Mielecki, za co wszyscy uczestnicy wyjazdu składają serdeczne podziękowanie.

Uczestnicy zwiedzili w Wadowicach: muzeum Dom Jana Pawła II, Bazylikę Mniejszą pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Polsko - Amerykańskie, Rynek. Posmakowali także papieskich kremówek w uroczej, stylowo urządzonej wadowickiej kawiarni.

W Jurze Krakowsko - Częstochowskiej zwiedzili Kaplicę na Wodzie, obejrzeli Maczugę Herkulesa, Zamek w Pieskowej Skale, Ojców oraz mieli przyjemność oglądać przepięknie wyrzeźbione w wapiennych skałach „twory natury” i cudowne krajobrazy.

W czasie jazdy autokarem wszyscy uczestnicy wspólnie śpiewali, rozmawiali, koordynator i organizator wyjazdu Józefa Krzak - Prezes Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” opowiadała o Wadowicach i Jurze Krakowsko - Częstochowskiej (historię, legendy, ciekawostki przyrodnicze).

Nawiązały się nowe znajomości pomiędzy młodzieżą z Przecławia i Mielca. Była to wspaniała integracja młodzieży i seniorów. Już padły propozycje kolejnego, wspólnego wyjazdu w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć