Światowy Dzień Poezji 2017

W dniu 21 marca 2017 roku, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Mielecka Grupa Literacka „SŁOWO” przy TMZM postanowiła w ramach obchodów tego święta zaprezentować wiersze mieleckich poetów i zaproszonych gości.

Organizatorami spotkania, które odbyło się 18 marca 2017 roku w Pałacyku Oborskich w Mielcu, była Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu, Muzeum Regionalne SCK w Mielcu i Grupa Literacka SŁOWO przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Łódź Piotrowa” z Mielca prowadzony przez mieleckiego poetę i kompozytora, będącego jednocześnie  dyrektorem zespołu - Jana Robaka. Spotkanie rozpoczął prezes TMZM Janusz Chojecki, który powitał poetów należących do Mieleckiej Grupy Literackiej „SŁOWO” przy TMZM i licznie zgromadzonych miłośników poezji.

Na mieleckie święto poezji przybyło wielu znanych mieleckich poetów i pisarzy oraz tych, którzy dopiero po raz pierwszy zaprezentowali swoją twórczość.

Ze Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”z Przecławia zaprezentowała się Danuta Rusin z Tuszymy, która recytowała wiersze z wydanego w grudniu 2016 roku tomiku „Anioły”. Natomiast Przecławianin, poeta Adam Kopacz, obecnie mieszkający w Tuszymie, przeczytał wiersz ku pamięci pomordowanych żołnierzy w Katyniu oraz kilka wierszy opisujących piękno Ziemi Przecławskiej.

Józefa Krzak - Prezes Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” dziękując za piękne i wzruszające spotkanie, wręczyła Aleksandrze Pigule stroik, bukiet wiosennych kwiatów wykonanych z bibuły przez członkinię Stowarzyszenia - Irenkę Wilk.

Zespół zaśpiewał kilka poetyckich piosenek i z lat pięćdziesiątych.

Aleksandra Piguła podziękowała wszystkim poetom, którzy recytowali swoje wiersze, a przybyłym gościom za liczny udział.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć