Maraton czytania dzieciom

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

                                    Wisława Szymborska

12 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbyło się „Święto Biblioteki” w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień czytania dzieciom”.

Uroczystość wzbogaciła inscenizacja „Sąd nad książką” przygotowana przez uczennice z klasy VIb i IIa. Widzowie przez chwilę mieli okazję przenieść się do prawdziwego sądu i poczuć panującą tam atmosferę. A wszystko to za sprawą młodych, szkolnych aktorów, którzy z dużym zaangażowaniem wczuli się w swoją rolę: Sędziny, Prokuratora i Obrońcy.

Powagi i autentyczności dodawały stroje - czarne togi z czerwonymi, zielonymi żabocikami i sędziowskim łańcuchem. Oczywiście, nie zabrakło też świadków. Ostatecznie KSIĄŻKA obroniła się. Sędzia po wysłuchaniu świadków oraz mów Prokuratora i Obrońcy skazał książkę na konieczność pozostania z ludźmi, podkreślając jej niezaprzeczalne wartości naukowe i rozrywkowe.

W trakcie imprezy zaproszeni goście: panie Zofia Markulis i Józefa Krzak ze Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”, ks. Sławomir Czub, pan Marcin Dorociak oraz panie Angelika Muchowska - dyrektor MCK w Przecławiu i Anna Olejniczak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu czytali uczniom fragmenty ciekawych książek z literatury dziecięcej i młodzieżowej m.in.: „Wiersze” Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, Legendę „Jak powstało miasto Rzeszów”, „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsewicza.

Zaproszeni goście otrzymali podziękowania, że  znaleźli czas, by odwiedzić szkolną bibliotekę i poczytać dzieciom.

Święto  Biblioteki było też okazją do podsumowania rocznych  konkursów bibliotecznych i nagrodzić uczniów upominkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć