Benefis poetycki Danuty Rusin

Dnia, 13 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Przecławiu miała miejsce promocja tomiku poetyckiego Danuty Rusin -  „Autograf”. Autorka z wykształcenia jest pedagogiem, pracuje jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu. Lubi sztukę. Piękna doszukuje się wokół siebie, w rzeczach ją otaczających. Maluje i tworzy gustowne drobiazgi.

Jako członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera oraz Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”,  brała udział w warsztatach poetyckich organizowanych w Mielcu przez ww. organizacje dla poetów i miłośników poezji. Efektem tego jest właśnie wydany we współpracy z Towarzystwem Ziemi Mieleckiej i Mielecką Grupą Literacka „Słowo” tomik poetycki „Autograf”. Jest to już druga publikacja wierszy Danusi, pierwszy tomik to „Anioły" wydane przy współpracy Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” i Fundacji „Dwa Brzegi".

Dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa mógł on być zaprezentowany w Przecławiu. W promocyjnym spotkaniu zorganizowanym dla autorki przez Samorządowy Dom Kultury Gminy Przecław, wzięło udział prawie siedemdziesięciu miłośników poezji. Były obecni także przedstawiciele władz Gminy Przecław - Joanna Krzempek - Skarbnik Gminy Przecław i Zenon Krawczyk - Przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu.

Przybyli także członkowie Towarzystwa Ziemi Mieleckiej na czele z prezesem Januszem Chojeckim oraz Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” z prezesem Aleksandrą Pigułą i wiceprezesem Teresą Elżbietą Pyzik, a także Jadwiga Klaus i Agnieszka Małek - szefowe Klubu Środowisk Twórczych z Mielca. Spotkanie uświetnił występ akordeonowy Stanisława Pazdana i Grupy Śpiewaczej „Podkówka”.

W miłej atmosferze zaczarowanej słowem wysłuchano wierszy z promowanego tomiku „Autograf” w recytacji Marii Orłowskiej, Jana Stępnia i Jadwigi Klaus. Urocza recytacja ukazała głębię utworów, pozwoliła zebranym poznać nieco wnętrze bohaterki wieczoru.

W nastrojowej scenografii przygotowanej przez Elizę Rusin i Agnieszkę Pogodę uczestnicy spotkania spędzili miły wieczór. Nastroju nie zepsuł chwilowy brak prądu, przeciwnie: lekki półmrok, zapalone świece podkreślały poetycki nastrój spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć