Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa w Gminie Przecław

Dokładnie w Dzień Kobiet czyli 8 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Kobieta w Tradycji Regionu”.

Impreza, która miała miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Tuszymie zgromadziła ponad 100 osób i to nie tylko członkiń stowarzyszeń kobiecych, ale również sołtysów Gminy Przecław i przewodniczących przecławskich zarządów rad osiedli, bowiem uroczystość została połączona z obchodzonym 11 marca Dniem Sołtysa.

Przypomnijmy, że cykliczne wydarzenie „Kobieta w Tradycji Regionu” już od 12 lat organizowane jest Gminie Przecław właśnie w Dzień Kobiet, to doskonała okazja do podsumowania działalności stowarzyszeń kobiecych za rok poprzedni.

W trakcie tego spotkania wręczana jest również statuetka „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego mijającego roku”.

Za aktywną działalność w roku 2017 taką statuetkę i tytuł „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego” - otrzymały ex aequo dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia oraz Stowarzyszenie „Kobiety z Pomysłem” z Rzemienia.

Podziękowania i statuetki rąk Burmistrza Przecławia Ryszarda Wolanina odebrały wzruszone prezeski najaktywniejszych stowarzyszeń: Pani Józefa Krzak ze Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” z Przecławia oraz Pani Urszula Moździoch - Stowarzyszenie „Kobiety z Pomysłem” z Rzemienia.

Stosowne podziękowania odebrały również pozostałe stowarzyszenia kobiece współpracujące z samorządem Gminy Przecław w roku 2017. Organizatorzy nie zapomnieli również o sołtysach i przewodniczących zarządów rad osiedli, podziękowania i gratulacje za aktywną działalność na rzecz swoich miejscowości złożyli im Burmistrz Przecławia Pan Ryszard Wolanin oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu Pan Zenon Krawczyk.

Spotkaniu towarzyszył program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Domu Kultury na który złożyły się: występy starszej grupy wokalnej przygotowanej przez instruktora Krzysztofa Prucnala, koncert Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław pod batutą Piotra Rysiewicza oraz pięknie zagrane na akordeonie tanga i walczyki w wykonaniu instruktora Stanisława Pazdana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć