Galeria Szur artysty malarza Marka Rzeźniaka

Niedaleko od miasta Krasnobród (powiat zamojski, województwo lubelskie), w maleńkiej miejscowości, a raczej przysiółku Szur znajduje się Galeria Szur artysty malarza Marka Rzeźniaka. W okresie wiosny, lata i jesieni organizowane są tam spotkania artysty z odwiedzającymi Galerię turystami, zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych o tradycji, historii, obrzędach i zwyczajach regionu, o roślinach w tradycji, historii i kulturze.

Miejsce niezwykle urokliwe, wokół pola i las, cisza, spokój. Małżonka artysty opowiada niezwykle ciekawie, częstuje odwiedzających tłoczonym sokiem jabłkowym (wyrób regionalny), prezentuje obrazy, tłumaczy przesłanie z nich płynące.

Odwiedziny Galerii Szur w dniu 4 września 2018 roku, pogoda sprzyjała wizycie, obrazy ustawione pośród drzew w ogrodzie, różnorodne tematycznie obrazy w stylowym budynku Galerii, smakowity sok jabłkowy, opowieści artysty - pana Marka Rzeźniaka i jego żony pani Marii, można byłoby słuchać w nieskończoność, gdyby nie czas odjazdu busa.

Najbardziej interesująca była historia o sośnie artysty Artura Grottgera z dworu Skolimowskich w Dyniskach i o Jego pięknej miłości do Wandy Monne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć