Program „Moje miejsce na Ziemi” - Fundacji ORLEN „Dar Serca”

Z radością pragnę poinformować o przyznaniu grantu z ogólnopolskiego programu „Moje miejsce na Ziemi” - Fundacji ORLEN „Dar Serca” w wysokości 4 000,00 zł dla Stowarzyszenia "Przecławski Krąg” z Przecławia oraz 7 500,00 zł dla Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu. Dotacje otrzymało także Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Rędziny” z Tuszymy.

Tytuł wniosku Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” - „TRADYCYJNE POTRAWY WIGILIJNE - WARSZTATY KULINARNE”.

Natomiast Szkoła Podstawowa w Przecławiu złożyła wniosek pt. „MAŁA OLIMPIADA SPORTOWA”.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Rędziny” z Tuszymy złożyło wniosek pt. „Szczęsny Ligęza - z Przecławia na dwór królewski i tron arcybiskupi”.

Dziękujemy Pani Lidii Gryglak - Doradcy Kluczowemu z Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Mielcu za współpracę i wsparcie.

Z komunikatu Fundacji ORLEN możemy się dowiedzieć, że do II edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” wpłynęło z całej Polski 2100 wniosków, a wybranych zostało 276 projektów. Uroczysta gala wręczenia dyplomów odbędzie się 9 października 2019 r. w Katowicach, na którą to są zaproszeni przedstawiciele organizacji, którzy otrzymali dofinansowanie.

Program „Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN ORLEN dla społeczności lokalnych. Wnioski można było składać na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, promocją zdrowego trybu życia, przeciwdziałaniem wykluczeniu, bezpieczeństwem, edukacją, zachowaniem dziedzictwa historycznego oraz kulturą i sztuką. O wsparcie wnioskować mogły organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, biblioteki czy instytucje kultury. Zwycięskie projekty realizowane będą w terminie od 1 października 2019 r. do 14 czerwca 2020 r.

PKN ORLEN wspólnie z Fundacją „ORLEN - DAR SERCA” od wielu lat wspiera społeczności lokalne na terenie całej Polski. Realizuje m.in. program pomocy strażom pożarnym. W ubiegłym roku 360 jednostek otrzymało rekordowe w historii programu dofinansowanie - łącznie ponad 2 mln zł. Fundacja pomaga też dzieciom z rodzinnych domów dziecka, organizując im m.in. wakacje nad polskim morzem. Wspiera także młodych ludzi w edukacji poprzez programy stypendialne dla uzdolnionej młodzieży i studentów (m.in. program stypendialny BONA FIDE), a także stypendia specjalne (m.in. „Stypendium dla Rodaka” dla studentów pochodzących z kresów wschodnich, a mających polskie korzenie).