Orszak Trzech Króli w Przecławiu

Po raz trzeci mieszkańcy gminy Przecław spotykają się na przecławskim Rynku, by pokłonić się Dzieciątku w szopce.

Z trzech stron wędrują królowie z orszakiem odzianym w zielone, czerwone i niebieskie barwy, by dotrzeć przed szopkę na Rynku, gdzie odbywają się główne uroczystości i wspólne kolędowanie.

„Mieszkańcy wszystkich miejscowości gminy włączają się w organizację, we współtworzenie tego wydarzenia. Organizujemy je po to, by kultywować tradycję. Chcemy pokłonić się Dzieciątku, chcemy razem kolędować, chcemy naszej tradycji uczyć dzieci, które jak widać licznie są obecne” - mówi Monika Skowrońska-Ziomek z Fundacji Fundusz Lokalny „Dwa brzegi”, która jest głównym organizatorem tej uroczystości.

„Wydarzenie jest również okazją, do budowania wspólnoty mieszkańców - Ludzie zwracają na to baczną uwagę. Poszukują i chętnie angażują się we wspólne działania. Mamy dużo organizacji pozarządowych. Więc w gminie, która leży bądź co bądź trochę na uboczu, życie toczy się dość dynamicznie. Ludzie chcą być ze sobą i ta radość także towarzyszy nam dziś, kiedy świętujemy Objawienie Pańskie” - dodaje Monika Skowrońska-Ziomek.

Uroczystości zakończyły się wspólnym śpiewaniem pięknych, polskich kolęd.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć