PIL 2021

Grupa Nieformalna „Twórcze Przecławianki” pod Patronatem Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” od 1 września do 30 listopada 2021 r. realizowała inicjatywę pt. „ECHA PRZESZŁOŚCI - W SŁOWIE I PIEŚNI UKRYTE” w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”. Uczestnicy zbierali stare piosenki ludowe śpiewane w Przecławiu i okolicy oraz spisali słowa starej pieśni do św. Bernardyna ze Sieny - Patrona Przecławia, śpiewanej tylko w Przecławiu. Aby te melodie nie zaginęły, wyuczyli się je śpiewać i nagrali wideo. Jesienne przeziębienia ograniczyły liczbę śpiewających w nagraniu, lecz mimo to udało się w całości zrealizować założone cele inicjatywy.

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.

Zapraszamy do obejrzenia filmów