Święto Trzech Króli - 6 stycznia 2021 roku

W tym roku Święto Objawienia Pańskiego zwane potocznie Świętem Trzech Króli w parafiach położonych na terenie gminy Przecław było świętowane inaczej niż po inne lata, lecz równie radośnie i pięknie.

Nie odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli z udziałem mieszkańców poszczególnych parafii: Przecławia, Dobrynina, Kiełkowa i Łączek Brzeskich ze względu na pandemię koronawirusa, w trosce o zdrowie uczestników.

Fundacja „Dwa Brzegi” z Rzemienia, która od 5 lat organizuje Orszak Trzech Króli na przecławskim Rynku, w tym roku zdecydowała o innej formie świętowania. W kościele parafialnym w Dobryninie młodzież zrzeszona w „Całkiem Normalnej Grupie” i dzieci ze Scholki zorganizowały czuwanie przy żłobku. W parafii Łączki Brzeskie odbył się Mini Orszak Trzech Króli. Natomiast członkinie Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” z Przecławia przy akompaniamencie Pana Tadeusza Świstro przygotowały wspólne kolędowanie znanych kolęd.

W powyższych uroczystościach można było uczestniczyć poprzez media społecznościowe - facebooka: FundacjaDwaBrzegi.

Na łamach internetowego wydania TARNOW.GOSC.PL ukazały się zdjęcia i notatka opisująca świętowanie Święta Trzech Króli na terenie gminy Przecław: https://tarnow.gosc.pl/doc/6682584.W-gminie-Przeclaw-orszaki-sie-rozmnozyly?fbclid=IwAR0EZ4WP8wd0J6FspuLSc0bmP0P8exgeWhsHlSZIcL4jIYi-o6QUN2uYKfg

Nad całością przedsięwzięć czuwała i koordynowała wszelkie działania Pani Monika Skowrońska - Ziomek, Przewodnicząca Rady Miasta Przecław, za co składamy serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia filmików